ÜREME KISIRLIK TEDAVİLERİ
AUGMENT

AUGMENT (OTOLOG MİTOKONDRİ REPLASMANI)

       Dünyada her 6 çiftten biri doğal yollarla gebe kalmada sorun yaşamaktadır. Bunun birçok nedeni olsa da, yumurtalarınızın sağlığı doğurganlık potansiyelinizde önemli bir rol oynamaktadır. Kısırlık vakalarının yaklaşık %60 -70’i kadın infertilitesi ile ilgili faktörlere dayandırılmakta olup bu sebeplerin başında yumurta sağlığının bozulması gelmektedir. İleri yaş kadınlarda yumurta kalitesi daha düşük olabilmekte, daha genç kadınların yumurta sağlığı da kalıtımsal üreme bozukluklarından, çevresel faktörlerden veya başka tıbbi durumlardan etkilenebilmektedir.Yumurtada bulunan mitokondrinin yeterli seviyede olması enerji üretiminde ve embriyo gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Enerji seviyesinin düşmesi yumurta sağlığını doğrudan olumsuz yönde etkilemekte ve gebelik oluşumunu zorlaştırabilmektedir.

           AUGMENT tedavisi, yumurtalarınızı canlandırmak ve enerji seviyelerini desteklemek için vücudunuzun kendi mitokondrisini kullanarak yumurta sağlığını iyileştirmek üzere tasarlanmış olup IVF tedavisini potansiyel olarak geliştiren bir yaklaşımdır.

          Yumurta öncü hücreleri olgunlaşmamış yumurta hücreleri olup enerji üreten mitokondriler açısından ideal bir kaynak oluşturmaktadır. Bu hücreler yumurtalıklarınızın korteks tabakasında bulunan ve olgunlaşarak sağlıklı, genç ve döllenebilir yumurtalar haline gelme potansiyelindeki hücrelerdir.        

                        

                   AUGMENT tedavi sürecinde;

             - IVF için hormonal tedaviye başlamadan önce, laparoskopik biyopsi ile yumurtalık dokunuzdan örnek alınır.

             -Bu doku, yumurta öncü hücrelerinizden mitokondri izolasyonu için işlenir.

             -Konsantre edilen mitokondriler spermle beraber yumurtalarınıza enjekte edilir.

           AUGMENT Hangi Durumlarda Uygulanabilir;